OBJEVTE PEUGEOT EXPERT

Užitkový vůz PEUGEOT Expert má celou řadu předností, které vám usnadní vaše každodenní pracovní povinnosti a splní všechny profesní požadavky. S jeho moderními motory vás každý den čeká pohodlné řízení podpořené efektivními výkony.

VHODNÝ PRO KAŽDOU PROFESI

Výrazný design modelu PEUGEOT Expert jasně vyjadřuje robustnost a moderní charakter tohoto nového vozu. Na výběr máte ze třech délek karoserie, včetně v této kategorii ojedinělé verze L1, která měří pouze 4,60 m.

Kromě toho se modelová řada PEUGEOT Expert skládá z několika karosářských variant ‑ furgon, polocombi nebo devítimístná verze Combi ‑ a může tak plně uspokojit různorodé potřeby každé profese.

Kompaktní verze PEUGEOT Expert L1 o délce 4,60 m má ideální rozměry pro snadný pohyb v městském provozu.

Navíc můžete počítat i s jejími dalšími přednostmi: užitečnou hmotností až 1400 kg, objemem přepravního prostoru 5,1 m3 a užitečnou délkou 3,32 m.
PEUGEOT Expert se přizpůsobil také dnešním podmínkám parkování: jeho výška standardně nepřesahuje 1,90 mi a vy tak můžete bez omezení zaparkovat na kterémkoliv parkovišti nebo v podzemních garážích.

VĚTŠÍ VARIABILITA, VYŠŠÍ PRODUKTIVITA

Prakticky řešený PEUGEOT Expert je vybavený například otvorem v přepážce Moduwork, díky němuž lze na rovné podlaze přepravovat předměty o délce až 4 m a současně zůstávají zachována 2 místa spolujezdce vpředu. Otestujte jeho nákladový prostor o objemu 6,6 m3 a boční posuvné dveře s hands-free ovládáním, inovativní funkci, která vám velmi usnadní nakládání a vykládání zboží a přepravovaných předmětů.

VÝKONNÝ A ÚSPORNÝ

PEUGEOT Expert představuje svou novou platformu, která vznikla úpravou modulární platformy EMP2. Vedle vysokého jízdního komfortu, kvality a efektivity může Expert díky novému podvozku nabídnout užitečnou hmotnost až 1400 kg.
Na palubě vozu PEUGEOT Expert vás čeká jízdní komfort prvotřídní úrovně. Motory BlueHDi s výkonem od 95 k do 180 k a točivým momentem 400 Nm obsluhované novou automatickou převodovkou EAT6 jsou příslibem příjemného řízení, nejnižších hodnot spotřeby paliva a emisí CO2 v kategorii a velmi příznivých provozních nákladů se servisním intervalem 40 000 km nebo 2 roky.

DANGEL 4X4

Hledáte praktický užitkový vůz s velkou přepravní kapacitou a nízkými provozními náklady, pomocníka, na kterého se můžete spolehnout za každého počasí a bez ohledu na to, kam vás vaše pracovní povinnosti zavedou? Kompletní modelová řada užitkových vozů Peugeot obohacená i o modely s pohonem všech kol Dangel 4×4 je pro vás optimálním řešením.

Užitkové vozy Peugeot 4×4 vám nabízejí všechny vlastnosti, které od užitkového vozu očekáváte (přepravní kapacita, odolnost a praktičnost). Současně jistotu mobility za všech okolností garantovanou pohonem všech čtyř kol Dangel 4×4 a to vše při zachování hospodárnosti provozu.

Přestavby užitkových vozidel Peugeot na pohon 4×4 jsou výsledkem třicetileté spolupráce společnosti Peugeot se specializovanou firmou na pohon všech 4 kol Automobiles Dangel. Ta se stala pro Peugeot „dvorním“ dodavatelem přestaveb 4×4 již v roce 1980 a od té doby bylo vyrobeno přes 30 000 vozů s pohonem všech kol.

SYSTÉM DANGEL

Jádrem systému Dangel je viskózní spojka, která u vozů s předním pohonem v případě potřeby automaticky přenáší část točivého momentu na zadní kola. V běžných jízdních podmínkách na silnici je chování vozu srovnatelné se standardním vozidlem a jeho jízda je stejně hospodárná. Při ztrátě přilnavosti v terénu však viskózní spojka automaticky zajistí plynulé a pro řidiče neznatelné zapojení zadních kol a vozidlo získává přednosti pohonu 4×4.
Užitné vlastnosti vozu zůstávají plně zachovány. Výhradně mechanické řešení 4×4 přináší pouze zvýšení hmotnosti (resp. snížení užitečné hmotnosti). Zároveň se zvyšuje i světlá výška vozů.

Jak to funguje?

Pokud systém kontroly trakce (TRC) zjistí, že poháněná kola při akceleraci prokluzují, automaticky omezí točivý moment motoru, aby odstranil problém a obnovil přilnavost. Výsledkem je lepší přenos hnací síly na silnici (úspora paliva), delší životnost pneumatik a zvýšená celková bezpečnost. Systém TRC zároveň kontroluje brzdný systém tak, aby omezil točivý moment přenášený na silnici v případě, že by byl vyšší než dostupné tření silnice/pneumatiky.

Přednosti:

• Spolehlivost: Konstrukce využívá výhradně provozem osvědčené mechanické součásti, není použita elektronika.
• Výkon: Dangel 4×4 řídí přenos točivého momentu na zadní nápravu podle momentální potřeby. Je zárukou bezpečnosti a dobré přilnavosti k vozovce nejen v zimním období.
• Jednoduchost: Systém Dangel 4×4 pracuje samočinně, bez zásahu řidiče, vyhoví všem uživatelům.
• Hospodárnost: Za dobrých adhezních podmínek je náhon soustředěn pouze na přední nápravu, což vede ke snížení spotřeby.

VNĚJŠÍ DESIGN

Propracované křivky karoserie jsou výrazem síly a charakteru tohoto nového užitkového vozu a současně dávají tušit prostorný a funkční interiér.

S novým designem PEUGEOT Expert získává robustní a velmi elegantní vzhled.
Proporce jsou harmonicky rozloženy mezi přední masku, místo řidiče a zadní část vozu. Čisté linie podtrhují ladnost vozu a jeho moderní tvar. Výrazný a na první pohled rozpoznatelný styl vozu doplňuje i vysoko umístěná svislá maska chladiče.
Pack Look nebo světelný LED podpis podpoří elegantní image vaší společnosti.

KOMFORT INTERIÉRU

Komfort řízení hraje v interiéru vozu PEUGEOT hlavní roli. Nastupování do vozu usnadňuje praktické stupátko a ze zvýšené pozice má řidič výborný přehled o dění na vozovce. Funkčně a ergonomicky uspořádané místo řidiče je vybavené řadou odkládacích přihrádek a pozice při řízení je stejně pohodlná jako v osobních vozech.
Usedněte za volant a zažijte při řízení zcela nové zážitky, které vám zprostředkuje výsuvný Head‑Up displej a moderní asistenční systémy.
Otočný psací stolek, který je součástí výbavy Moduwork, se používá se středovou loketní opěrkou a během okamžiku promění místo řidiče v praktickou a ergonomicky řešenou mobilní kancelář.
S držákem na Smartphone s integrovaným dobíjecím kabelem nebo držákem na tablet na palubní desce máte veškeré svoje digitální vybavení neustále po ruce a na očích.

KONEKTIVITA

V interiéru dále najdete i 3D navigaci nové generace s on‑line připojením a hlasovým ovládáním, která vám zpříjemní plnění vašich každodenních pracovních povinností. Systém obsluhujete prostřednictvím dotykového displeje.

Funkce Mirror Screen vám umožní bezpečně používat aplikace telefonu přímo na dotykovém 7“ displeji ve voze. Stačí jen připojit váš chytrý telefon do USB vstupu na palubní desce.

SYSTÉM MODUWORK

Užitkový vůz PEUGEOT Furgon představuje ve své výbavě prvky, které zvýší vaši produktivitu a jejichž používání je mimořádně jednoduché./span>

S výbavou Moduwork vám nový PEUGEOT Expert otevírá nové možnosti uspořádání interiéru vozu. Neobsazené sedadlo spolujezdce můžete v případě potřeby přiklopit směrem nahoru, čímž získáte další přepravní prostor s rovnou podlahou.
A pokud potřebujete převážet dlouhé předměty, stačí otevřít otvor v přepážce a rázem máte k dispozici úložnou plochu o délce až 4 m.
Ale to není zdaleka vše… sklopíte‑li opěradlo prostředního sedadla, objeví se stolek s otočnou psací deskou a váš nový PEUGEOT Expert se promění v pohodlnou mobilní kancelář.

BOČNÍ POSUVNÉ DVEŘE S HANDS-FREE OVLÁDÁNÍM

Boční posuvné dveře s hands-free ovládáním u nichž stojíte, odemknete a otevřete zasunutím nohy pod okraj zadního nárazníku. Stejným pohybem se dveře také zavřou a zamknou, když se chcete od vozidla vzdálit. Už nemusíte brát za kliku dveří ani odkládat věci, které nesete. Stačí mít u sebe elektronický klíč… Jak praktické a snadné!

INTERIÉR VOZU

Nový užitkový vůz PEUGEOT Expert dokázal spojit kompaktní rozměry s maximální přepravní kapacitou, která je u užitkových vozů základním předpokladem.
Furgony a verze Polocombi jsou vybaveny zadními symetrickými dvoukřídlými dveřmi, které mohou být opatřeny vyhřívaným sklem a stěračem. Za příplatek je možné alternativně objednat výklopné zadní dveře.
Díky otevírání dvoukřídlých dveří do úhlu 250° vůz nezasahuje během vykládky a nakládky do silnice. Tyto dveře jsou v nabídce příplatkové výbavy u verze L3, kde neomezují otevírání bočních posuvných dveří.

VYBAVENÍ PRO PROFESIONÁLY

Interiér nákladového prostoru si můžete za příplatek vybavit obložením podlahy nebo kompletním obložením, které chrání boky i podlahu. Obložení může být ze surového dřeva nebo z potaženého dřeva s protiskluzovou podlahou a hliníkovými lištami podběhů kol.
PEUGEOT Expert Furgon je standardně vybaven plnou plechovou přepážkou.
Prosklená izolační přepážka představuje alternativu ke standardní přepážce. Přináší větší akustický a tepelný komfort a pro posádku vozu je zárukou vyšší bezpečnosti. Pro lepší ergonomii a komfort řidiče přináší izolační přepážka možnost většího sklonu nebo posunu sedadla řidiče.

SYSTÉM ROZPOZNÁNÍ DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ

Multifunkční kamera rozpoznává údaje na dopravních značkách omezujících maximální povolenou rychlost a informuje vás o nich na přístrojové desce a/nebo na Head‑Up displeji. Je‑li v daném okamžiku zapnutý tempomat nebo omezovač rychlosti, můžete zjištěnou povolenou rychlost zadat jako novou referenční hodnotu.

TOP REAR VISION

Zadní couvací kamera se aktivuje automaticky se zařazením zpětného chodu. Nabízí pohled na zadní část vozu a jeho okolí snímaný shora v úhlu 180°. Na přenášeném obrazu jsou vyznačené naváděcí čáry, které se natáčejí spolu s pohybem volantu. Jakmile systém najde v prostoru překážku, spustí se automatický zoom s možností zadání zobrazení dalších pohledů.

ACTIVE SAFETY BRAKE

Active Safety Brake je nová generace automatického nouzového brzdění. Systém se aktivuje v okamžiku, kdy kamera a snímač detekuje riziko bezprostřední srážky s jedoucí nebo stojící překážkou. Pokud řidič nereaguje nebo reaguje nedostatečně, systém ho zastoupí a začne sám aktivně brzdit. Dokáže automaticky aktivovat brzdění na plný výkon a při rychlosti do 30 km/h kolizi zabránit nebo snížením rychlosti omezit její následky.

AUTOMATICKÉ PŘEPÍNÁNÍ DÁLKOVÝCH SVĚTEL

Funkce za pomoci kamery vyhodnocuje podmínky provozu, a pokud je to možné, přepne automaticky potkávací světla na dálková a naopak. Funkce je aktivní při jízdě v noci.

AIRBAGY

Užitkový vůz PEUGEOT Expert je vybaven 4 airbagy:
‑ 2 přední airbagy chrání hlavu a hrudník řidiče a spolujezdce při čelním nárazu,
‑ 2 boční airbagy vpředu poskytují řidiči a spolujezdci ochranu při bočním nárazu.

MOTORY BlueHDi

Užitkový vůz Expert může být poháněn řadou moderních dieselových motorů BlueHDi Euro 6 s výkonem od 95 k do 180 k.

Motory BlueHDi nabízejí příjemnější řízení a současně optimalizují spotřebu paliva a emise CO2.
Výkonný motor 2.0 BlueHDi 180 EAT6 je spojený s automatickou šestistupňovou převodovkou vybavenou technologií Quickshift. Rychlejší a dokonale plynulé řazení, vysoký komfort používání a nižší emise CO2 … motory BlueHDi vás jistě svými přednostmi přesvědčí!

Nabídka motorů:

• 1.6 BlueHDi 95 MAN
• 1.6 BlueHDi 115 S&S MAN6
• 2.0 BlueHDi 120 MAN6
• 2.0 BlueHDi 150 S&S MAN6
• 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT6

TECHNOLOGIE BlueHDi

Technologie BlueHDi využívá upravené výfukové potrubí složené z modulu selektivní katalytické redukce (SCR) umístěného před aditivní filtr pevných částic. Systém funguje při nižších teplotách a po nastartování vozu tak umožňuje rychleji dosáhnout maximální účinnosti.

Tato technologie umožňuje:
‑ snížit oxidy dusíku, které motor emituje, až o 90 %;
‑ eliminovat až 99,9 % pevných nespálených částic bez ohledu na jejich velikost a jízdní podmínky;
‑ optimalizovat emise CO2 a spotřebu paliva.

ROZMĚRY VOZU

Mohlo by vás zajímat

Boxer Furgon

Expert Combi

Boxer Minibus

Adresa

Ostrava - Vítkovice, Rudná 32

Telefon

599 529 518

E-mail

info@autotichy.cz

Adresa

Havířov – Prostřední Suchá, Dělnická 101

Telefon

596 412 700

E-mail

sucha@autotichy.cz