VYHRANĚNÝ STYL

Nový PEUGEOT 308 GTi je esencí ryzích sportovních kvalit. Jeho styl, výbava a exkluzivní motor jsou příslibem mimořádně silných jízdních zážitků.

KRÁSNÝ A TEMPERAMENTNÍ

Fascinující křivky nového vozu PEUGEOT 308 GTi vám učarují! Impozantní přední maska s lesklou černou mřížkou, červený lem nárazníku a speciální otvory pro chlazení motoru… ve svém voze budete vždy středem pozornosti.

Kromě nápisu PEUGEOT v červené barvě a označení GTi pro vás tento nový sportovní vůz bude inspirací i kontrastním provedením karoserie Coupe Franche v kombinaci zářivě modré Magnetic a černé Perla Nera. Všechny jeho sportovní atributy a temperament se pro vás stanou neodolatelnou výzvou!

RYZÍ POTĚŠENÍ

ZKUŠENOST, KTEROU NELZE NEŽ ZAŽÍT

Moderní funkce v PEUGEOT i‑Cockpit® nového vozu 308 GTi umocní vaše pocity při řízení a s výbavou Driver Sport Pack a odpojitelným ESP zažijete při dynamické jízdě nezapomenutelné okamžiky.

STYLOVĚ DOKONALÝ INTERIÉR

S elegancí sobě vlastní vystavuje nový PEUGEOT 308 GTi na odiv svou energii a výkonnost: provedení interiéru v kombinaci antracitové, červené a černé barvy, kůží potažený volant s červeným prošíváním a znakem GTi, hliníkové prahy s nápisem PEUGEOT SPORT… Vítejte ve světě GTi!

STÁLE V KONTAKTU

Jste v dobrých rukách! Navigace 3D vás na dotykovém kapacitním displeji naviguje do cíle vaší cesty a funkce Mirror Screen Triple Play vám otevírá dosud nevídané možnosti konektivity.

VE ZNAMENÍ PEUGEOT SPORT

RYZÍ POTĚŠENÍ

Speciální výbava nového PEUGEOT 308 GTi zaměřená na sportovní jízdu a vyvinutá ve spolupráci s PEUGEOT SPORT (brzdové třmeny, kotouče 380 mm, sportovní odpružení s podvozkem sníženým o 11 mm, diferenciál s omezeným prokluzem Torsen®) a sériově dodávaný Driver Sport Pack vozu propůjčují bezkonkurenční jízdní vlastnosti. Pro větší komfort a bezpečnost vám při řízení poskytnou asistenci nejmodernější technologie a podpůrné systémy.

VÝKON K VAŠIM SLUŽBÁM

Temperament a dynamické schopnosti nového sportovního vozu PEUGEOT 308 GTi 270 jsou založené na kvalitách exkluzivního motoru 1.6 THP 270 S&S MAN6, který je připraven nabídnout vám svůj špičkový výkon.

VÝKONNÝ VE VŠECH SMĚRECH

Objevte nepřehlédnutelný dynamický design nového PEUGEOT 308 GTi s exkluzivními sportovními znaky, které nadchnou všechny milovníky rychlých kol.

Full LED světlomety, dynamická směrová světla a nové provedení karoserie Coupe Franche v kombinaci modrá Magnetic a černá Perla Nera zdůrazňují sílu a špičkovou technologickou úroveň tohoto výjimečného vozu. Exkluzivitu mu dodává i stylové sportovní ladění s nepřehlédnutelnými GTi znaky – pod 19“ hliníkovými koly CARBONE se rýsují červené brzdové třmeny se čtyřmi písty a kotouče 380 mm s označením PEUGEOT SPORT. Připravte se, čekají vás výjimečné zážitky!

SOUTĚŽIVOST MÁ V KRVI

Vypracované křivky nového PEUGEOT 308 GTi jsou pro vás příslibem nových, vzrušujících emocí. Temperament vozu zdůrazňuje černá mřížka přední masky s červeným nápisem PEUGEOT, která ladí se speciálním předním nárazníkem a širokými otvory sání vzduchu, stejně jako vyšší výkony zajišťující dvojitá koncovka výfuku.

INTERIÉR PRO ZNALCE

Jakmile se ocitnete na palubě nového PEUGEOT 308 GTi, pohltí vás sportovní atmosféra, která vás obklopuje. Sportovní elegance je patrná v každém detailu: kůží potažený volant s červeným prošíváním a GTi nápisem, pedály a opěrka nohy z nerez oceli, hliníkové prahy PEUGEOT SPORT.

Tmavou antracitovou barvu interiéru oživuje červené prošívání. Pohodlně usazeni ve sportovních skořepinových sedadlech potažených kůží, látkou nebo koženkou Alcantara, cítíte dokonalý kontakt s vozovkou a jízdu vnímáte každým svým smyslem.

OSTŘEJI LADĚNÝ VÝKON

Podvozek seřízený přímo závodními jezdci, motor nastavený na nejvyšší výkon, ostrý zvuk linoucí se z výfuku, odpružení, brzdy… Všechny technologické prvky se spojily, aby daly vyniknout výjimečnosti sportovního vozu z dílny PEUGEOT SPORT.

VE JMÉNU VÝKONU A EFEKTIVITY

Aby PEUGEOT 308 GTi mohl využít potenciál svého podvozku na maximum, ukrývá pod kapotou benzinový motor 1.6 THP 270 S&S (Stop and Start). Kované hliníkové písty, zesílené ojnice a pístní kroužky, pánve ojničních ložisek s využitím polymerů, zesílené šrouby ojnic… všechny pohyblivé části motoru jsou na špičkové úrovni. S využitím know‑how těch nejpovolanějších odborníků motor dosahuje výkonu 200 kW a točivého momentu 330 Nm. Díky specifické koncepci ovládání obtokového ventilu turbodmychadla (wastegate) je výkon a točivý moment dokonale dávkovaný, a to i ve vysokých otáčkách.

ODOLNÁ VŮČI ZÁTĚŽI

Manuální šestistupňová převodovka je posílená, aby dokázala zvládnout vyšší točivý moment kulminující při 330 Nm. Její dva hřídele jsou nyní opískované (metoda shot‑blasting) a ozubená kola prošla hloubkovou karbonitridací. Díky tomuto termochemickému postupu zvyšujícímu obsah uhlíku a dusíku se zlepšila odolnost dílu vůči opotřebení i únavě materiálu. Ve prospěch lepší akcelerace byly také zkráceny převody.

Z DÍLNY PEUGEOT SPORT

SPORTOVNÍ PŘEDPOKLADY

Výkonný ve všech ohledech! Nový PEUGEOT 308 GTi má všechny předpoklady, aby obstál v náročných zkouškách. Přední vzduchem chlazené kotoučové brzdy mají průměr 380 mm. Jsou namontované na hliníkovém náboji a mají čtyři písty o průměru 38 a 41 mm. Průměr zadních kotoučů je 268 mm. Jako celek jsou brzdy velmi výkonné a nepřetržitě podávají vynikající výkon.

PODMANÍ SI KAŽDOU SILNICI

Celý vertikální systém zavěšení kol přední nápravy modelu GTi má specifické vlastnosti. Pružiny mají vyšší tuhost, tlumiče jsou pro větší akustický komfort opatřeny hydraulickými dorazy, uložení tlumiče pružení je tužší a prodloužené, aby mohlo zasáhnout již od začátku komprese, pokud je řidič ve voze sám.

Příčný zkrutný stabilizátor je poddajnější, aby lépe vyhovoval zadní nápravě. Zvýšila se tuhost zadního nosníku a silentbloků z 30 na 500 daN/mm bočně a svisle ze 170 na 490 daN/mm.

DOKONALE PŘESNÁ MECHANIKA

DIFERENCIÁL S OMEZENÝM PROKLUZEM TORSEN®

Diferenciál s omezeným prokluzem Torsen® je pro větší dynamiku v zatáčkách zabudován do převodovky. Se sportovním temperamentem vozu je v souladu i software elektronických systémů. Elektrický posilovač řízení je seřízen tak, aby fungoval společně s diferenciálem s omezeným prokluzem Torsen®.

Diferenciál s omezeným prokluzem Torsen® využívá rovněž nové nastavení systému Traction Control a optimalizuje tak celkový funkční efekt. Sportovnější nastavení ESP ponechává řidiči při jízdě větší volnost a umožňuje větší vybočení v ostrých zatáčkách. Elektronický stabilizační systém ESP je možné odpojit.

UŽÍT SI KAŽDOU ZATÁČKU

Nový PEUGEOT 308 GTi s širokým rozchodem kol (1 570 mm vpředu a 1 554 mm vzadu) a s pneumatikami Michelin Pilot Super Sport 235/35 R19 sedí na silnici jako přibitý. Úprava přední nápravy pseudo‑McPherson umožňuje optimálně využít kvality pneumatik a spolehlivě vede stopu. V tandemu s ní přirozeně funguje i zadní náprava s deformovatelnou příčkou.

PEUGEOT i-COCKPIT®, NOVÝ ZPŮSOB ŘÍZENÍ

Nový PEUGEOT 308 GTi vybavený PEUGEOT i-Cockpitem®, výbavou Driver Sport Pack, odpojitelným ESP a asistenčními systémy řízení vám umožní vychutnat si dynamickou jízdu naplno, ale bezpečně.

PROBUĎTE SVÉ SMYSLY

Přijměte místo na palubě výjimečného PEUGEOT i‑Cockpitu® nového vozu 308 GTi, který vás přivítá motivem Red Line. Usedněte za kompaktní volant s integrovanými ovladači a naslouchejte svým smyslům! Používání dotykového kapacitního displeje a vyvýšené přístrojové desky pro vás bude nová zkušenost. Driver Sport Pack a odpojitelný systém ESP umocní sportovní pocity při řízení vozu a systém Hi‑Fi Denon se svým silným a věrným zvukem postará o nezapomenutelný hudební doprovod.

INTENZIVNÍ POCITY

Driver Sport Pack dokáže zdůraznit sportovní atmosféru na palubě vozu. Stisknutím tlačítka SPORT na středové konzoli se změní osvětlení ukazatelů na přístrojové desce z bílé na červenou a na středovém displeji se zobrazí údaje o využití dynamického potenciálu vozu (výkon, točivý moment, tlak přeplňování, podélné a příčné zrychlení). Zvuk motoru v interiéru zesílí (přes reproduktory audio systému) a zvyší se reaktivita akceleračního pedálu.

KONEKTIVITA

Digitální prostředí PEUGEOT i‑Cockpit® vám nabídne moderní možnosti konektivity a mobilních služeb.

Navigace 3D vás na dotykovém kapacitním displeji podle aktuální dopravní situace naviguje nejlepší cestou do cíle vaší cesty a funkce Mirror Screen Triple Play vám otevírá dosud nevídané možnosti konektivity.

 

VŠECHNY SMYSLY NA STRÁŽI

Nový PEUGEOT 308 GTi je ideálním společníkem do města i na dlouhé cesty po dálnici. Nenechává nic náhodě a nabízí celou řadu asistenčních systémů řízeníi, které jsou schopné včas rozpoznat nebezpečí, i systémů pro pomoc při parkování.

• Pack Safety: Aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, Driver Attention Alert, automatické přepínání dálkových světlometů, rozpoznání dopravního značení s doporučením maximální povolené rychlosti.

• Park Assist (automatické příčné nebo podélné parkování), aktivní systém sledování mrtvého úhlu a Visiopark 1.

SYSTÉM ROZPOZNÁNÍ DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ S DOPORUČENÍM RYCHLOSTI

Multifunkční kamera na čelním skle rozezná dopravní značení s omezením rychlosti a limit zobrazí na přístrojové desce. Systém vám nabídne, zda chcete rychlostní omezení nastavit jako novou referenční hodnotu pro tempomat nebo omezovač rychlosti, pokud jsou tyto aktivované.

AKTIVNÍ SYSTÉM VAROVÁNÍ PŘED OPUŠTĚNÍM JÍZDNÍHO PRUHU

Pokud řidič přejede plnou nebo přerušovanou čáru bez zapnutého směrového ukazatele, vyhodnotí systém opuštění jízdního pruhu jako neúmyslné a aktivuje zvukový a vizuální výstražný signál. Při nepozornosti nebo mikrospánku za volantem hraje tato výstražná funkce životně důležitou úlohu. Systém je navíc schopný jízdní dráhu vozu i aktivně korigovat. Jakmile zjistí, že hrozí riziko vybočení z jízdního pruhu, provede pozvolný protimanévr, aby se vůz udržel ve své původní jízdní dráze.

AKTIVNÍ SYSTÉM SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU

V předním a zadním nárazníku vašeho vozu 308 GTi jsou umístěné 4 snímače, které sledují prostor v mrtvém úhlu výhledu řidiče na pravé i levé straně vozu a upozorní vás, pokud se v něm vyskytne nějaké jiné vozidlo. V příslušném zpětném zrcátku nebo na displeji na palubní desce se rozsvítí výstražná světelná kontrolka.

Pokud zapnete směrový ukazatel a chystáte se na dotčené straně přejet dělicí čáru, aktivuje systém kromě výstražné kontrolky i automatickou korekci řízení, aby upravil dráhu vozu a zabránil kolizi s jiným vozem.

Mohlo by vás zajímat

3008 GT

308 SW

Nová 2008

Adresa

Ostrava - Vítkovice, Rudná 32

Telefon

599 529 518

E-mail

info@autotichy.cz

Adresa

Havířov – Prostřední Suchá, Dělnická 101

Telefon

596 412 700

E-mail

sucha@autotichy.cz