3 DŮVODY PROČ VYBRAT NOVOU 208

PEUGEOT 208 dostává novou tvář! Kompaktní hatchback nové generace získává sportovnější a výraznější vzhled. Nechte se přesvědčit jeho výjimečným charakterem a vyzkoušejte tuto novou energetickou esenci!

MAGNETICKÁ PŘITAŽLIVOST

Nový PEUGEOT 208 vás na první pohled okouzlí svým novým stylem ‑ výraznějším, sportovnějším a ušlechtilejším.

Přední mlhové světlomety ve spodní části nárazníku v kombinaci s novou vizuální identitou vůz opticky rozšiřují, takže působí dynamičtějším a stabilnějším dojmem. Nový PEUGEOT 208, to je pozvání na cesty, které se neodmítá!

INTUITIVNÍ A VZRUŠUJÍCÍ ŘÍZENÍ

Nový PEUGEOT 208 nabídne cestujícím velmi kvalitní a stylově čistý interiér s moderním místem řidiče Peugeot i‑Cockpit, kde má řidič všechny funkce na dosah ruky a jejich ovládání je snadné a přirozené.

Volant menších rozměrů, zvýšená přístrojová deska a velká dotyková obrazovka vám zprostředkují inspirativní jízdní zážitky i dynamické a jisté řízení.

ÚČINNOST A BEZPEČNOST

Kompaktnost, nízká hmotnost, aerodynamika a jízdní kvality, kterými se nový PEUGEOT 208 vyznačuje, vytváří dokonalou rovnováhu mezi komfortem a příkladnými jízdními vlastnosti.

Nová technologická výbava spolu s širokou nabídkou benzinových motorů PureTech a dieselových motorů BlueHDi, které splňují emisní normy Euro 6, doplňuje uvedené kvality vozu výbornými výkonovými parametry a hospodárností, která se v segmentu stává referencí.

PŘEVODOVKA EAT6

Nový PEUGEOT 208 ve verzi 1.2 PureTech 110 S&S je vybaven automatickou převodovkou EAT6 s šestistupňovým konvertorem, který optimalizuje spotřebu paliva a umocňuje příjemné pocity při řízení vozu. Použitá technologie Quickshift umožňuje rychlé řazení převodů a vícestupňové přeřazení na požadovaný stupeň.

Snížením vnitřního tření a použitím uzamykatelného měniče točivého momentu, který brání prokluzu točivého momentu, dosahuje převodovka EAT6 téměř stejné energetické účinnosti jako manuální převodové ústrojí.

VÝKONNÉ MOTORY

MOTORY PureTech

Modulární, kompaktní, ekologický a výkonný tříválcový motor je příkladným spojením účinnosti a špičkových technologií. Již od nízkých otáček nabízí jízdní komfort na úrovni těch nejlepších motorů na trhu a poměr točivého momentu a výkonu v nízkých otáčkách je přímo excelentní. Motor PureTech je po právu označován za technologický mezník – při zachování stejného výkonu a jízdního komfortu dokázal omezit svou spotřebu paliva a emise CO2 až o 25 %.

U nového vozu PEUGEOT 208 vykazují tyto úsporné benzinové motory ve všech případech kombinovanou spotřebu, která nepřesahuje 4,6 l/100 km.

Benzinový motor 1.2 PureTech 110 S&S vybavený novou automatickou převodovou EAT6 produkuje pouhých 116 g CO2/km.

MOTORY BlueHDI

Generace motorů BlueHDi, které pohání nový PEUGEOT 208, splňují emisní normu Euro 6.

Motor 1.5 BlueHDi, vybavený systémem Stop & Start se zesíleným startérem, spojuje vysokou výkonnost s nízkou spotřebou paliva a příznivými emisemi škodlivin. V případě nového vozu 208 se emise CO2 v kombinovaném provozu u všech těchto motorů pohybují pod hranicí 97 g/km a spotřeba nepřesahuje 3,7 l/100 km.

FILTR PEVNÝCH ČÁSTIC A SCR

Technologie BlueHDi umožňuje s využitím technologie SCR a FAP optimalizovat spotřebu paliva.

Jedinečné spojení technologie SCR a filtru pevných částic FAP s aditivem přináší :

• Snížení emisí oxidů dusíku (až o 90 %).
• Odstranění 99,9 % pevných částic obsažených ve výfukových plynech.
• Optimalizaci emisí CO₂ a spotřeby paliva (až o ‑4 % v porovnání s motory Euro 5).
• Díky fungování při nízkých teplotách rychlejší účinnost po nastartování motoru.

STOP & START

Rychlý, efektivní a tichý systém Stop&Start vypne těsně před zastavením vozu motor do pohotovostního režimu, čímž umožňuje významně snížit spotřebu pohonných hmot a emisí CO2.

Po uvolnění brzdového pedálu motor nastartuje okamžitě a bez vibrací.

ROZMĚRY VOZU

ROZMĚRY A KAPACITA ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU

ENERGETICKÁ ESENCE

Nový PEUGEOT 208, atraktivní městský vůz s výraznou osobností a novým designem, představuje svou sportovně elegantní siluetu s energickými a moderními proporcemi (kratší převis karoserie, výška zůstává stejná) a propracovaným stylem (tvarované boky, chromovaný lem kolem oken).

SPORTOVNÍ A UŠLECHTILÝ STYL

Přední část vozu s ostřejšími a precizně propracovanými rysy působí mohutnějším dojmem. Širší přední maska zdobená silnějším lemem je dokonale začleněná do předního nárazníku.

Moderní design přední části dokreslují také nové dvoubarevné přední světlomety. Kombinace černé barvy a chromu jim dodává pronikavý šelmovský pohled a nezaměnitelný světelný LED podpis je výrazem jejich technologické vyspělosti.

SVĚTELNÁ IDENTITA

Při pohledu zezadu upoutají pozornost nová zadní světla se třemi řadami diod připomínajících vrypy drápů. Propracovaný vzhled světel, jasná opálově červená barva a plasticky prokreslený 3D efekt z nich činí skutečné technologické skvosty.

Tato nová světla se stala společným prvkem stylové identity značky a objevují se u všech verzí nového modelu PEUGEOT 208.

SVĚŽÍ A MODERNÍ BARVY

Paleta odstínů barev a povrchů (standardní, metalické, perleťové) se pro nový PEUGEOT 208 rozšířila o zcela nové odstíny. Bohatá a pestrá řada odstínů reaguje na přání zákazníků, kteří touží po výjimečnosti a chtějí se odlišit.

Nová metalická barva Orange POWER je mladistvě svěží a dynamická. Její třpytivý lesk se na světle rozzáří v celé své kráse. Je to moderní a živý odstín, který srší energií a zdůrazňuje vyhraněný charakter vozu i jeho řidiče.

HLINÍKOVÁ KOLA

Pro celou modelovou řadu jsou k dispozici nové kryty 15’’ NIOBIUM, hliníková kola 15’’ AZOTE a nová hliníková kola 16’’ TITANE. V nabídce jsou kola v rozměrech 15 ‘’ a 16‘’ a v provedení, které zdůrazňuje jejich exkluzivitu.

PEUGEOT i-Cockpit

Potěšení při řízení, vynikající ovladatelnost vozu a přesnost řízení jsou mimo jiné dílem i přirozeně a přehledně uspořádaného místa řidiče Peugeot i Cockpit.

Volant menších rozměrů, zvýšená přístrojová deska a velká dotyková 7“ obrazovka vám zprostředkují inspirativní jízdní zážitky i dynamické a jisté řízení.

SMYSL PRO DETAIL

Design interiéru harmonicky navazuje na styl exteriéru, je stejně moderní a vytříbený. Tvar palubní desky originálním způsobem spojuje vzletné a přímočaré křivky, výstupy vzduchu po stranách palubní desky přebírají typicky protáhlý tvar a propracované dekorativní prvky vypovídají o důkladné péči věnované každému detailu.

Povrch palubní desky s jemnou grafickou strukturou je na dotyk velmi příjemná a palubní deska v tomto provedení působí ještě kvalitnějším dojmem.

TECHNOLOGICKÁ PŘÍSTROJOVÁ DESKA

Na zvýšené přístrojové desce má řidič potřebné jízdní informace přehledně na očích, což zvyšuje komfort i bezpečnost řízení. Číselné ukazatele jsou ukázkou přesné mechaniky, střízlivý a elegantní design, bílé podsvícení a displej uprostřed zajišťují vynikající čitelnost a přehlednost zobrazovaných údajů. Veškeré potřebné informace zjistíte, aniž byste odpoutali pozornost od vozovky před sebou.

KOMPAKTNÍ VOLANT

Díky svým kompaktním rozměrům (délka vozidla nepřesahuje 4 m) a malému volantu je nový PEUGEOT 208 ve městě velmi obratný, snadno ovladatelný a jízda se pro řidiče stává opravdovým potěšením. Kvalitu celkového provedení interiéru a příjemné pocity při řízení umocní i volant potažený kůží.

DOTYKOVÝ DISPLEJ

Na velkém dotykovém 7″ displeji máte všechny funkce na dosah ruky a jejich obsluha je snadná a přirozená. Současně vám displej poskytne i všechny moderní způsoby připojení: Bluetooth a USB, audio a video streaming.

KOMPAKTNÍ A VELMI OBRATNÝ

PEUGEOT 208 je stavěný pro jízdu ve městě i po dálnici. Se zadní kamerou, zadními parkovacími senzory (detekce překážek během parkování) a systémem Park Assist (asistenční systém při parkování v řadě nebo na kolmé parkovací stání, rychlost do 7 km/h) je to velmi praktický vůz pro každodenní používání ve městě.

Díky svým kompaktním rozměrům (délka vozidla nepřesahuje 4 m) a malému volantu je PEUGEOT 208 ve městě velmi obratný, snadno ovladatelný a jízda se pro řidiče stává zábavným a inspirativním zážitkem.

PODVOZKOVÉ ČÁSTI

PEUGEOT 208 s výkonnými, všestrannými a úspornými motory PureTech a BlueHDi svým zákazníkům nabídne prvotřídní jízdní vlastnosti bez kompromisů z pohledu komfortu a potěšení při řízení vozu.

Podvozek nového vozu 208 ve spojení s PEUGEOT i‑Cockpitem a volantem malých rozměrů, s nápravovými prvky uzpůsobenými různým motorům a hmotností upravenou ve prospěch úspornosti a reaktivity nabízí dokonale vyvážený poměr mezi komfortem a příkladnými jízdními vlastnostmi, který řidiči při řízení přináší opravdové potěšení.

PŘEDNÍ LED SVĚTLOMETY

Přední světlomety s černou maskou, která v kombinaci s chromem zvýrazňuje vnitřní strukturu optického bloku a high‑tech vzhled LED světel, dodávají novému vozu 208 pronikavější a na první pohled rozpoznatelný výraz a zajišťují dobrou viditelnost v zatáčkách a do strany.

TECHNOLOGICKÁ ZADNÍ SVĚTLA

Při pohledu zezadu upoutají pozornost nová zadní světla se třemi řadami LED diod připomínajících vrypy drápů – společný prvek stylové identity značky Peugeot. Propracovaný vzhled světel, jasná opálově červená barva a plasticky prokreslený 3D efekt z nich činí skutečné technologické skvosty. Najdeme je u všech verzí modelové řady 208.

MIRROR SCREEN

Funkce Mirror Screen vám umožní duplikovat displej vašeho chytrého telefonu kompatibilního s Mirrorlink® a ovládat multimediální soubory či aplikace telefonu přímo na dotykovém 7’’ displeji ve voze.

Aplikace určené pro použití v automobilu se objevují se specifickým interface, jehož optimální čitelnost a přehlednost zvyšuje bezpečnost používání při řízení.

ACTIVE CITY BRAKE

Funkce Active City Brake i je nové zařízení, které dokáže zabránit nebo zmírnit následky srážky v městském provozu (v rychlosti do 30 km/h).

Na čelním skle je zabudovaný laserový snímač krátkého dosahu (Lidar), který umí detekovat překážky, jako je vůz jedoucí ve stejném směru nebo stojící vozidlo. Systém dokáže automaticky aktivovat brzdění na plný výkon, aby zabránil kolizi nebo snížením rychlosti omezil její následky. V některých případech může systém vůz i automaticky zastavit a vyhnout se tak kolizi s vpředu jedoucím vozidlem.

STRUKTURA KAROSERIE

Ultra lehká struktura karoserie vozu PEUGEOT 208 byla navržena tak, aby byla schopna pohltit maximum energie při různých typech nárazů a minimalizovat následky kolize pro cestující, vůz a ostatní účastníky silničního provozu.

Výsledkem této snahy je odolný a lehký vůz (od 1050 kg podle verze), který vyniká svou obratností, nízkou spotřebou a výjimečným potěšením při řízení.

AIRBAGY

V případě srážky poskytuje cestujícím ochranu 6 airbagů, které jsou součástí základní výbavy vozu PEUGEOT 208 :

• 2 čelní airbagy chrání hlavu a hrudník řidiče a spolujezdce při čelním nárazu,

• 2 přední boční airbagy poskytují řidiči a spolujezdci ochranu při bočním nárazu,

• 2 hlavové airbagy pro ochranu cestujících vpředu i vzadu.

ESP®

Všechny verze 208 jsou sériově vybaveny elektronickým stabilizačním systémem ESP (s možností odpojení), který zahrnuje funkci proti prokluzu kol (ASR), dynamickou kontrolu stability, systém podpory brzdění v kritických situacích (EBA), systém proti zablokování kol (ABS) a elektronický rozdělovač brzdné síly (EBD).

PŘÍDAVNÉ OSVĚTLENÍ DO ZATÁČKY

V pozici potkávacích nebo dálkových světel se při zapnutí směrového ukazatele nebo při určitém úhlu natočení volantu na příslušné straně rozsvítí přední mlhový světlomet a osvětlí vnitřní stranu zatáčky. Rychlost vozu musí být menší než 40 km/h (jízda ve městě, v serpentinách, vjezd do křižovatky, manévrování na parkovišti…).

Mohlo by vás zajímat

2008

Nová 208

Nová 2008

Adresa

Ostrava - Vítkovice, Rudná 32

Telefon

599 529 518

E-mail

info@autotichy.cz

Adresa

Havířov – Prostřední Suchá, Dělnická 101

Telefon

596 412 700

E-mail

sucha@autotichy.cz