Zbrusu Nový Peugeot 208

Nový PEUGEOT 208 potvrzuje svůj mladistvý charakter a představuje se v novém sportovním hávu. V interiéru tohoto nového městského vozu najdeme unikátní místo řidiče PEUGEOT i-Cockpit® 3D a pod kapotou benzinový, dieselový nebo elektrický motor!

NEODOLATELNÝ DESIGN

ATLETICKÝ A ŽÁDOUCÍ

Na první pohled je patrné, že nový PEUGEOT 208 je silná osobnost. Nízká silueta, dlouhá kapota a elegantní křivky vykreslující sportovní vůz, kterému lze jen stěží odolat. Svěží a originální barvy karoserie okamžitě upoutají vaši pozornost. Jeho jedinečnost zdůrazňuje také černá střecha Black Diamond, lesklé černé podběhy kol, ozdoby na zadním okénku a hliníková kola s diamantovým efektem.

PŘEDNÍ ČÁST

ODVÁŽNÝ A SEBEVĚDOMÝ

Expresivní příď nového PEUGEOT 208 zaujme velkou chromovanou maskou, moderním pohledem Full LED světlometů s typickou kresbou třech drápů a stále zářícími denními LED světlý.

FULL LED SVĚTLA

SVĚTELNÝ PODPIS

Unikátní styl zadní části kromě lesklé černé lišty vyzdvihují také zářící zadní Full LED světla se stejnou kresbou jakou mají přední světlomety.

ZADNÍ SPOJLER

ZAJÍMAVÁ A PROPRACOVANÁ ZADNÍ ČÁST

Dynamická strukturovaná zadní část nového PEUGEOT 208 se skládá z 2 spojlerů, z nichž jeden má za úkol snížit spotřebu a druhý zlepšit jízdní vlastnosti. Sportovní vzhled vozu podtrhuje koncovka výfuku, která může být chromovaná.

PANORAMATICKÁ STŘECHA

PANORAMATICKÁ STŘECHA

Nabídněte svým spolucestujícím novou dimenzi cestování s prosklenou panoramatickou střechou, která zasahuje až nad zadní sedadla, prosvětluje interiér a otevírá pohled do volného prostoru nad vámi.

ČALOUNĚNÍ

ČALOUNĚNÍ SEDADEL

Pohodlná přední sedadla s dynamickým tvarem a výborným bočním vedením těla, čalounění s vnějšími švy a materiály prvotřídní kvality vytváří v interiéru nového vozu PEUGEOT 208 oázu klidu a pohody.

MÍSTO ŘIDIČE

NEXTGEN TECHNOLOGY

PEUGEOT i-Cockpit® 3D

Uvnitř vozu objevíte nejnovější generaci PEUGEOT i-Cockpit® 3D s dynamickým kompaktním volantem se zabudovanými ovládacími prvky, konfigurovatelnou digitální 3D přístrojovou deskou, velkým 10″ HD dotykovým displejem a 7 ovladači Toggles switches. Moderní prostředí v kabině můžete doladit pomocí výbavového paketu s osvětlením v 8 barevných* odstínech.

DIGITÁLNÍ 3D SDRUŽENÝ PŘÍSTROJ

Digitální přístrojová deska s futuristickým 3D displejem je umístěná ve výšce očí. Informace o voze a řízení se zobrazují ve 2 úrovních zobrazení podle stupně důležitosti a priority (bezpečnost, asistenční systémy řízení, navigace). Můžete si nastavit ty, které si přejete vidět zobrazené stále, například on‑line 3D navigaci se službami TomTom® Traffic pro informace o rizikových oblastech a dopravním provozu v reálném čase.

UŽIVATELSKY PŘÍJEMNÝ & INTUITIVNÍ DISPLEJ

Velký dotykový displej 10” HD se ve voze e-208 ovládá hlasovými povely, ovladači na volantu nebo jednoduše 7 dotykovými tlačítky. Na displeji se zobrazuje technologická animace fungování pohonu v reálném čase a díky funkci Mirror Screen můžete v novém voze PEUGEOT 208 využívat Apple CarPlayTM, Android Auto nebo MirrorLink®.

NOVÉ PRAKTICKÉ FUNKCE

Nová přihrádka ve středovém panelu je určena k indukčnímu nabíjení vašeho chytrého telefonu. Spolucestující si mohou další přenosná zařízení připojit do USB vstupů v kabině vozu.

MOTORY

POWER OF CHOICE

Nová modulární a efektivní platforma

Na trh přichází nový městský vůz 208 vybavený novou modulární platformou CMP/eCMP, která zákazníkům dává možnost svobodné volby mezi spalovacím (benzinovým nebo dieselovým) a elektrickým motorem. Bezvadná směrová stabilita, optimální hmotnost, výborná ovladatelnost i akustický a tepelný komfort, to jsou přednosti, které vám v novém voze PEUGEOT 208 dají zažít nezapomenutelné jízdní zážitky a podílejí se na snížení emisí CO2.

Technické přednosti platformy eCMP plně využívá i verze e‑208 a nabízí vylepšenou architekturu, v zadní části prostornost na úrovni verze se spalovacím motorem a stejně pohodlnou pozici při řízení.

Spalovací motory

Dopřejte si intenzivní jízdní zážitky s účinnými a výkonnými motory nejnovější generace ‑ benzinovými PureTech a dieselovými BlueHDi.

Jedná se o motory Euro 6 s optimalizovanou spotřebou paliva vybavené systémem Stop & Start.

Automatická převodovka EAT8

Jakmile vyzkoušíte účinnost a flexibilitu nové převodovky EAT8 s páčkami pod volantem a elektrickým impulzním ovládáním, nebudete už chtít řídit jinak! Řazení je díky technologii Quickshift příjemné a rychlé.

Elektrický motor

Zažijte při řízení potěšení a příjemné okamžiky v tichém a uklidňujícím prostředí nového PEUGEOT e‑208:

– Elektrický motor s výkonem 100 kW (136 k),
‑ Elektrický motor s výkonem 100 kW (136 k),
‑ Dojezd vozu až 340 km WLTP / tj. 450 km NEDC.

TECHNOLOGIE

BEZPEČNOST A ASISTENČNÍ SYSTÉMY

V novém městském voze PEUGEOT 208 se o vaši bezpečnost a pohodu při řízení stará celá řada inteligentních asistenčních systémů řízení

PEUGEOT DRIVE ASSIST

PEUGEOT Drive Assisti je dalším krokem na cestě k autonomnímu řízení:
• kontrola jízdní dráhy vozu s volbou pozice v jízdním pruhu,
• systém rozpoznávání dopravního značení,
• kontrola rychlosti a bezpečné vzdálenosti mezi za sebou jedoucími vozy.

ACTIVE SAFETY BRAKE

(Automatické nouzové brzdění)

V případě rizika bezprostřední srážky s vozidlem jedoucím vpředu nebo s chodcem, který se nachází v jízdní dráze vozu, systémi aktivuje automatické brzdění, aby se vyhnul kolizi nebo aby zmírnil její následky. Systém funguje až do rychlosti 85 km/h.

FULL PARK ASSIST

Technologie FULL PARK ASSIST zajišťuje plně automatickou asistenci při parkování do řady a na kolmo orientované stání. Řidič nemusí ovládat volant ani pedály, stačí, když posune ovládací páku do pozice P. Systém následně sám vyhledá vhodné parkovací místo a při parkovacím manévru ovládá řízení, zrychlení i brzdění. Dále je schopen řidiči usnadnit i manévrování při vyjíždění z parkovacího místa.

UPOZORNĚNÍ PŘI NECHTĚNÉM VYBOČENÍ Z JÍZDNÍHO PRUHU

Systém aktivní výstrahy při nechtěném vybočení z jízdního pruhu sleduje pomocí kamery umístěné v horní části čelního skla podélné značení na vozovce, a pokud by mělo dojít k vybočení z jízdního pruhu bez zapnutí směrových světel, provede automatickou korekci jízdní dráhy vozu. Systém je aktivní při rychlosti od 65 km/h.

SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU

Systém sledování mrtvého úhlu je aktivní v rychlosti 65 až 140 km/h a rozsvícením kontrolky v příslušném zpětném zrcátku varuje řidiče před přítomností vozidla v zóně mrtvého úhlu. Pokud řidič i přes výstrahu zapne směrový ukazatel a chystá se vyjet z jízdního pruhu, systém působením na volant provede korekci směru jízdy vozu, aby hrozící kolizi zabránil.

APLIKACE MYPEUGEOT®

BUĎTE SE SVÝM VOZEM VE SPOJENÍ

Díky bezplatné aplikaci My PEUGEOT můžete využívat nejrůznější personalizované funkce synchronizované s vaším účtem.

• Mějte přehled o stavu svého vozu (údaje o jízdě, poloha).
• Využijte rychlý a snadný přístup k asistenčním službám.
• Mějte přehled o údržbě a servisních potřebách vašeho vozu.

Mohlo by vás zajímat

Nová 2008

Adresa

Ostrava - Vítkovice, Rudná 32

Telefon

599 529 518

E-mail

info@autotichy.cz

Adresa

Havířov – Prostřední Suchá, Dělnická 101

Telefon

596 412 700

E-mail

sucha@autotichy.cz