3 DŮVODY, PROČ SI VYBRAT PEUGEOT BOXER

Seznamte se s modelovou řadou PEUGEOT Boxer, robustními a snadno ovladatelnými užitkovými vozy s velkou přepravní kapacitou a úsporným provozem. Svou koncepcí, výbavou a mobilní kanceláří vozy splní požadavky všech podnikatelů a firemních zákazníků.

KVALITA A OPTIMÁLNÍ PROVOZNÍ NÁKLADY

NEKOMPROMISNÍ KVALITA

PEUGEOT Boxer jde s dobou, vyvíjí se, aby vyhověl stále náročnějším potřebám firemních zákazníků a je průběžně podrobován náročným a komplexním zátěžovým testům. K vývojovým vylepšením patří například:

Nový motor 2.0 BlueHDi vybavený katalytickou redukcí SCR umístěnou před filtrem pevných částic FAP, která snižuje emise oxidu dusíku, a systémem Stop&Start, jenž se významnou měrou podílí na snížení emisí CO2 a spotřeby paliva,
Zesílená struktura pro vyšší akustický komfort a odolnost,
Nový design přední části, který zdůrazňuje odolnost a kvalitu provedení,
Nová nabídka služeb.

OPTIMÁLNÍ PROVOZNÍ NÁKLADY

Optimalizované provozní náklady vozu PEUGEOT Boxer jsou v porovnání s ostatními modely v kategorii velmi konkurenceschopné:

Díky účinným motorů HDi se systémem Stop&Start vůz vykazuje spotřebu paliva mezi nejnižšími v této kategorii (v městském provozu úspora 15 %, tj. 0,5 l/100 km),
Rozvodový řemen je u vozu PEUGEOT Boxer nahrazen rozvodovým řetězem, který nevyžaduje žádnou výměnu,
Servisní interval se prodloužil podle provozních podmínek a náklady na údržbu jsou výhodnější,
Náklady na pneumatiky patří vzhledem k jejich standardním rozměrům mezi nejnižší na trhu.

UŽITNÉ VLASTNOSTI

REFERENČNÍ UŽITNÉ VLASTNOSTI

Nový vůz Boxer se umí přizpůsobit všem vašim podnikatelským aktivitám – jeho užitečný objem může být až 17 m3, mezi podběhy kol nabízí největší užitečnou šířku a jedno z největších rozpětí technicky přípustné hmotnosti vozidla v této kategorii.

MODELOVÁ ŘADA PRO VŠECHNY PROFESE

Nový PEUGEOT Boxer je k dispozici s 8 různými typy karoserie a může se tak přizpůsobit specifickým požadavkům každé profese:

plechový a prosklený furgon nebo valník s třímístnou nebo sedmimístnou kabinou pro přepravu zboží všeho druhu,
základy pro přestavbu: podvozek s jednoduchou nebo dvojitou kabinou, podlaha s kabinou,
verze kombi a minibus pro přepravu osob podle zvolené verze v konfiguraci 5, 9, 14 a 17 míst.

TECHNOLOGIE A MOBILITA

TECHNOLOGIE A ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

PEUGEOT Boxer je vybavený moderní bezpečnostní výbavou a asistenčními systémy řízení, které mají za úkol usnadnit vám život za volantem vašeho vozu:

Zadní parkovací kamera s funkcí kontroly zatížení,
Funkce Hill Assist Descent Control pro kontrolu rychlosti při jízdě z kopce,
Automatické přepínání dálkových světel a systém rozpoznávání dopravního značení.

VYBAVENÍ MOBILNÍ KANCELÁŘE

Dále můžete vybírat z bohaté nabídky výbavy, která vám umožní proměnit kabinu vašeho vozu PEUGEOT Boxer v mobilní kancelář:

Sedadlo s variabilním odpružením podle hmotnosti řidiče, loketní opěrkou a nastavením pozice při řízení,
Dotykový 5“ displej s možností navigace a čtení SMS zpráv,
Bluetooth® připojení a USB vstup,
Psací deska, na které máte po ruce všechny potřebné dokumenty, telefon nebo tablet,
13 odkládacích prostorů o celkovém objemu 73 l, případně i včetně držáku na nápoje.

DANGEL 4X4

Hledáte praktický užitkový vůz s velkou přepravní kapacitou a nízkými provozními náklady, pomocníka, na kterého se můžete spolehnout za každého počasí a bez ohledu na to, kam vás vaše pracovní povinnosti zavedou? Kompletní modelová řada užitkových vozů Peugeot obohacená i o modely s pohonem všech kol Dangel 4×4 je pro vás optimálním řešením.

Užitkové vozy Peugeot 4×4 vám nabízejí všechny vlastnosti, které od užitkového vozu očekáváte (přepravní kapacita, odolnost a praktičnost). Současně jistotu mobility za všech okolností garantovanou pohonem všech čtyř kol Dangel 4×4 a to vše při zachování hospodárnosti provozu.

Přestavby užitkových vozidel Peugeot na pohon 4×4 jsou výsledkem třicetileté spolupráce společnosti Peugeot se specializovanou firmou na pohon všech 4 kol Automobiles Dangel. Ta se stala pro Peugeot „dvorním“ dodavatelem přestaveb 4×4 již v roce 1980 a od té doby bylo vyrobeno přes 30 000 vozů s pohonem všech kol.

SYSTÉM DANGEL

Jádrem systému Dangel je viskózní spojka, která u vozů s předním pohonem v případě potřeby automaticky přenáší část točivého momentu na zadní kola. V běžných jízdních podmínkách na silnici je chování vozu srovnatelné se standardním vozidlem a jeho jízda je stejně hospodárná. Při ztrátě přilnavosti v terénu však viskózní spojka automaticky zajistí plynulé a pro řidiče neznatelné zapojení zadních kol a vozidlo získává přednosti pohonu 4×4.
Užitné vlastnosti vozu zůstávají plně zachovány. Výhradně mechanické řešení 4×4 přináší pouze zvýšení hmotnosti (resp. snížení užitečné hmotnosti). Zároveň se zvyšuje i světlá výška vozů.

Jak to funguje?

Pokud systém kontroly trakce (TRC) zjistí, že poháněná kola při akceleraci prokluzují, automaticky omezí točivý moment motoru, aby odstranil problém a obnovil přilnavost. Výsledkem je lepší přenos hnací síly na silnici (úspora paliva), delší životnost pneumatik a zvýšená celková bezpečnost. Systém TRC zároveň kontroluje brzdný systém tak, aby omezil točivý moment přenášený na silnici v případě, že by byl vyšší než dostupné tření silnice/pneumatiky.

Přednosti:

• Spolehlivost: Konstrukce využívá výhradně provozem osvědčené mechanické součásti, není použita elektronika.
• Výkon: Dangel 4×4 řídí přenos točivého momentu na zadní nápravu podle momentální potřeby. Je zárukou bezpečnosti a dobré přilnavosti k vozovce nejen v zimním období.
• Jednoduchost: Systém Dangel 4×4 pracuje samočinně, bez zásahu řidiče, vyhoví všem uživatelům.
• Hospodárnost: Za dobrých adhezních podmínek je náhon soustředěn pouze na přední nápravu, což vede ke snížení spotřeby.

DESIGN EXTERIÉRU

PEUGEOT Boxer má novou přední masku a celkově výraznější a modernější design:

Impozantní přední nárazník zajišťuje maximální ochranu
Kapota s výrazně vystouplými liniemi
Přední světlomety se žárovkovými nebo na přání s LED světly pro denní svícení

Moderní design doplňují také velká zadní světla.

DESIGN INTERIÉRU

Funkční a pohodlný interiér vozu PEUGEOT Boxer získává na eleganci a kvalitě provedení.
Volant má modernější design a od prvního okamžiku působí robustním dojmem. Na přání nebo v rámci sady Pack Look 2 může být volant pro vyšší komfort řízení a příjemnější držení potažený kůží.
Na palubní desce kromě nového přístrojového panelu najdete také autorádia nové modelové řady a dalším vylepšením je černé látkové čalounění Darko s červenými a šedými motivy.

KOMFORTNÍ MOBILNÍ KANCELÁŘ

SEDADLO ŘIDIČE

Sedadlo s variabilním odpružením umožňuje nastavit výšku sedáku podle hmotnosti řidiče (až do 130 kg).

Bederní nastavení a loketní opěrka, které jsou u sedadla řidiče součástí základní výbavy, mu při dlouhých cestách zajišťují optimální pohodlí.

PSACÍ DESKA A ODKLÁDACÍ PROSTORY

V interiéru vozu PEUGEOT Boxer najdete řadu odkládacích prostorů a svou mobilní kancelář si můžete uspořádat tak, abyste vše potřebné měli vždy na dosah.

KOMFORT A ODOLNOST

PEUGEOT Boxer je vybaven účinnými systémy, které vám ve všech situacích zajistí maximální bezpečnost:

Nová koncepce uchycení tlumičů zajišťuje stabilitu zatíženého vozu.
Účinnější brzdový systém zvyšuje výkon brzd a bezpečnost.
Zesílená struktura karoserie s programovanou deformací přední části umožňuje maximálně absorbovat deformační sílu nárazu.

Uvedená opatření navíc zvyšují i akustický komfort v interiéru vozu.

BARVY KAROSERIE

STANDARDNÍ BARVY
METALICKÉ BARVY

REFERENČNÍ UŽITNÉ VLASTNOSTI

Otevírání zadních dveří vozu PEUGEOT Boxer, v úhlu 96° až 270°, usnadňuje manipulaci s nákladem.

Rozměrné zadní křídlové dveře měří na výšku až 2,03 m a umožňují vám bez omezení využít i rekordní užitečnou šířku 1422 mm, nejlepší v kategorii.

Nakládání a vykládání přepravovaného nákladu vám výrazně ulehčí výška nákladové hrany, která se pohybuje v rozmezí od 493 do 602 mm a je jedna z nejnižších na trhu. S příplatkovým pneumatickým odpružením můžete výšku hrany upravit o 14 cm.

UŽITEČNÁ HMOTNOST

Rozpětí maximální technicky přípustné hmotnosti nového vozu PEUGEOT Boxer je jedno z nejširších na trhu a zahrnuje dvě modelové řady:

Verze Light: hmotnostní kategorie ‑ 330 (3,0 t), 333 (3,3 t) a 335 (3,5 t).
Verze Heavy: 435 (3,5 t).

UŽITEČNÝ OBJEM

Nový PEUGEOT Boxer je podle zvolené délky, výšky a verze k dispozici s 8 různými typy karoserie.

V různých konfiguracích tedy nabízí 8 různých užitečných objemů v rozmezí 8 až 17 m3 a v dané kategorii tak patří mezi nejlepší.

UŽITEČNÁ ŠÍŘKA

Užitečná šířka mezi podběhy má optimální rozměr 1,422 m, aby byl nákladový prostor co největší a ideálně využitelný.

Maximální užitečná šířka nákladového prostoru je 1,870 m.

TECHNOLOGIE A KOMUNIKACE

HILL DESCENT CONTROL

Systém Hill Assist pracuje v součinnosti se sériově dodávaným systémem ESP a je spojený s funkcí Inteligent Traction Control (inteligentní kontrola pohonu). Aniž by řidič musel použít brzdový nebo akcelerační pedál, udržuje funkce HDC při jízdě ze svahu se sklonem minimálně 8 % konstantní rychlost (do 30 km/hod) a řidič tak zejména na blátivém nebo štěrkovém povrchu neztratí nad vozem kontrolu.

ZADNÍ KAMERA

Pro snazší manévrování s vozem může být nový PEUGEOT Boxer vybaven parkovací kamerou.

Při couvání kamera přenáší obraz prostoru kolem zadní části vozidla na dotykový displej a navádí vás pomocí barevně odlišených čar.

Z bezpečnostních důvodů se dotykový displej automaticky zapne vždy při otevření zadních dveří a zařazení zpětného chodu.

DOTYKOVÝ DISPLEJ

Nový dotykový 5’’ displej umožňuje používání palubní navigace.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

Sériově dodávaný systém ESP může být na přání vybavený systémem Hill Assist a je spojený s funkcí Inteligent Traction Control. Aniž by řidič musel použít brzdový nebo akcelerační pedál, udržuje funkce HDC při jízdě ze svahu se sklonem minimálně 8 % konstantní rychlost (do 30 km/hod) a řidič tak zejména na blátivém nebo štěrkovém povrchu neztratí nad vozem kontrolu.

Funkce kontroly zatížení LAC přizpůsobí účinek systému ESP podle zatížení vozu a rozložení nákladu. Vůz tak v kritických situacích spolehlivěji udržuje požadovanou dráhu.

Indikátor podhuštění pneumatik využívá snímače tlaku namontované do každého kola, aby řidiče upozornil na ztrátu tlaku nebo defekt pneumatiky.

Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu sleduje prostřednictvím kamery umístěné nad vnitřním zpětným zrcátkem podélné značení na silnici.

Prostřednictvím snímače na čelním skle je PEUGEOT Boxer schopný rozpoznat dopravní značení a automaticky přepnout dálková světla, pokud to podmínky provozu dovolují.

BEZPEČNOST

Koncepce brzdové soustavy byla kompletně upravena a posílena, aby poskytovala lepší akustický komfort a byla účinnější. Základem výkonné a účinné brzdové soustavy jsou kotoučové brzdy na všech kolech.

S předními mlhovými světlomety z polykarbonátu zabudovanými ve spodní části nárazníkui je PEUGEOT Boxer při zhoršené viditelnosti schopný výrazně zlepšit osvětlení vozovky.

V případě nárazu chrání pasažéry vozu PEUGEOT Boxer airbag řidiče a spolujezdcei, 2 boční airbagy a 2 hlavové airbagyi.

Zesílení struktury karoserie PEUGEOT Boxer:

zesílená struktura karoserie s programovanou deformací přední části umožňuje absorbovat deformační sílu nárazu,
tuhý skelet z oceli tvoří kompaktní blok, který zajišťuje ochranu pasažérů, a vyztužené přední dveře se podílejí na pevnosti karoserie jako celku,
rozměry přední nápravy jsou optimalizovány tak, aby při čelním nárazu byla část energie odvedena do spodní části karoserie,
bezpečnostní mechanismus sloupku řízení a pedálů zabraňuje při nárazu jejich posunu do kabiny a snižuje tak riziko poranění řidiče.

MOTORY

2.2 BlueHDi

Nový motor 2.2 BlueHDi strávil na testovacím zařízení více než 10 000 hod a ujel přes 1 300 000 zkušebních kilometrů. Motor je mimo jiné vybavený vstřikovací rampou s tlakem nastaveným na 1800 bar a výfukové potrubí využívá technologii filtru FAP s aditivem, která byla od roku 2001 dodána do více než 10 miliónů motorů.

TECHNOLOGIE BlueHDi

BlueHDi je označení pro dieselové motory značky, které splňují normu Euro6. Jsou vybavené účinnou technologií, která je schopná zásadním způsobem snížit oxidy dusíku a optimalizovat emise CO2 i spotřebu paliva.

ROZMĚRY

UŽITEČNÝ OBJEM
UŽITEČNÁ HMOTNOST

Mohlo by vás zajímat

Expert Furgon

Expert Combi

Boxer Minibus

Adresa

Ostrava - Vítkovice, Rudná 32

Telefon

599 529 518

E-mail

info@autotichy.cz

Adresa

Havířov – Prostřední Suchá, Dělnická 101

Telefon

596 412 700

E-mail

sucha@autotichy.cz