3 důvody proč vybrat SUV Peugeot 3008

SUV PEUGEOT 3008 odhaluje svoji sílu a charakter! Nepřehlédnutelné SUV ušlechtilého vzhledu, které v sobě spojuje odolnost i eleganci.
Na palubě SUV 3008 se ocitáte v prostředí, které působí na všechny vaše smysly a současně vás překvapí svojí technologickou vyspělostí. Čekají vás vskutku intenzivní jízdní zážitky!

INSPIRATIVNÍ STYL

Zaujala vás energická maska SUV PEUGEOT 3008 s mřížkou zdobenou chromovanými fazetami* a  Full LED* předními světlomety s pohledem šelmy? Objevte jeho ladné a dynamické křivky zdůrazněné elegantními chromovanými ozdobami na blatnících!
SUV PEUGEOT 3008 vás přesvědčí svým jasně vyhraněným charakterem umocněným střechou v černém provedení Black Diamond* a lesklým černým pásem na zádi vozu, v němž jsou zasazená zářící LED světla s motivem 3 drápů.

JEDINEČNÉ ZÁŽITKY

Ještě žádné výpravy za dobrodružstvím se neodehrávaly v tak krásném prostředí!
SUV PEUGEOT 3008 a jeho pozoruhodný nový PEUGEOT i‑Cockpit® jsou pro vás vstupenkou do světa digitálních automobilových technologií. Dotykový 8‘‘ displej*, zvýšená digitální přístrojová deska s možností vlastního nastavení parametrů, kompaktní volant s integrovaným ovládáním a automatická** převodovka s elektricky ovládanou volbou převodových stupňů umocní vaše potěšení při řízení vozu.

INTELIGENTNÍ TECHNOLOGIE

Chceme‑li objevovat svět, musíme se k němu chovat s respektem a využívat technologie, které jsou k životnímu prostředí šetrné. SUV PEUGEOT 3008 s lehčím podvozkem, motory PureTech nebo BlueHDi a automatickou převodovkou EAT6 se řadí mezi nejúčinnější* SUV ve své kategorii.

Z POUŠTĚ NA CESTY

Tratě nejtěžšího rallye závodu na světě jsou pro nás jedinečnou příležitostí, kdy testováním ve vysoké zátěži získáváme nenahraditelné zkušenosti, které pak přenášíme do vývoje sériových vozů. Přímo z terénu pochází celá řada poznatků a inovací, které najdete u modelů naší řady PEUGEOT SUV.

ROZMĚRY

ŘADA VÝKONNÝCH MOTORŮ

SUV PEUGEOT 3008 budou pohánět výkonné a úsporné benzinové a dieselové motory Euro6.

TECHNOLOGIE PureTech

Vzhledem ke kompaktním rozměrům a nižší hmotnosti mají tříválcové benzinové motory PureTech Euro6 lepší provozní charakteristiky. Bez kompromisů v oblasti spolehlivosti a odolnosti motoru, vám při jízdě poskytnou jedinečné potěšení a prvotřídní výkony. Motor 1.2 PureTech 130 k S&S získal ocenění „Motor roku 2016“ a vykazuje emise v kombinovaném provozu od 117 g CO2/km. Motor je v nabídce také ve spojení s novou automatickou převodovkou EAT6.

TECHNOLOGIE BlueHDI

Dieselové motory BlueHDi Euro6, které SUV PEUGEOT 3008 pohání, jsou výkonné a zároveň vynikají nízkými emisemi škodlivin.
Technologie BlueHDi představuje jedinečné spojení technologie SCR (selektivní katalytická redukce) a filtru pevných částic FAP s aditivem. Dieselové motory dokáží s touto cestou zásadně snížit spotřebu paliva spolu i emise CO2, které se v kombinovaném provozu pohybují v rozmezí 104 až 121 g/km, emise oxidů dusíku jsou nižší o více než 90 % a přítomnost nespálených částic ve výfukových plynech dieselových motorů je omezená až na hranici měřitelnosti (o 99,9 %).

NOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA EAT8

Moderní a účinná osmistupňová automatická převodovka EAT8 (Efficient Automatic Transmission) rozšiřuje nabídku pohonných jednotek, které jsou pro SUV PEUGEOT 3008 k dispozici.
Jedná se o automatickou převodovku nové generace, která vám ve spojení s motory 1.2 PureTech 130, 1.6 THP 165, 1.5 BlueHDi 130 a 2.0 BlueHDi 180 zajistí komfort řízení na té nejvyšší úrovni.

Převodovka je vybavená:
  • technologií Quickshift, která umožňuje rychlejší a plynulé řazení převodů a vyšší uživatelský komfort,
  • elektricky ovládanou volbou převodových stupňů
  • režimem Sport pro větší reaktivitu a dynamiku.

SÍLA A ELEGANCE

Z SUV PEUGEOT 3008 již na první pohled vyzařuje harmonie daná dokonalou vyvážeností proporcí.

Nechte se inspirovat sebevědomým vzhledem přední masky s mřížkou zdobenou chromovanými fazetami ohraničenou halogenovými světlomety nebo s mřížkou se šachovnicovým vzorem a Full LED světlomety, které svou pronikavostí a strukturou připomínají pohled divoké šelmy.

Robustnost a moderní vzhled SUV PEUGEOT 3008 stylovým způsobem podtrhuje také horizontální kapota s výrazným žebrováním. Unikátní chromovaná lišta, která navazuje na přední světlomety a pokračuje až k nerezovým krytům střešních oblouků, podtrhuje dynamickou eleganci boční linie vozu.

VÝRAZNÁ OSOBNOST

S lesklou černou střechou Black Diamond SUV PEUGEOT 3008 získává neotřelý a stylově vyhraněný vzhled. Při pohledu na záď vozu vás upoutá lesklý černý pás, v němž jsou zasazená červená opalescenční světla s LED diodami. Zářící motiv 3 drápů dodává vozu ve dne i v noci velmi moderní vzhled.

STYLOVĚ DOKONALÝ INTERIÉR

Na palubě SUV PEUGEOT 3008 vás okamžitě upoutá nádherná, téměř futuristická palubní deska.

Přivítá vás nejnovější generace PEUGEOT i‑Cockpit® se všemi svými technologickými vymoženostmi.

Volant je kompaktnější a uprostřed palubní desky se vyjímá velký 8“ dotykový displej. Vyvýšený přístrojový panel odhaluje digitální displej 12,3“ s vysokým rozlišením a moderní grafikou, na němž máte všechny podstatné jízdní informace přímo před očima. Parametry zobrazení na displeji si můžete nakonfigurovat a upravit podle vlastního přání. Elegantní ovladače Toggles Switches připomínající „klavírní klávesy“ poskytují přímý přístup k šesti hlavním funkcím: rádio, klimatizace, navigace, parametry vozu, telefon a mobilní aplikace.

i-COCKPIT® AMPLIFY

Svěřte péči o svoje pohodlí systému i‑Cockpit® Amplify, který jako dirigent orchestru řídí vaše smyslové vnímání. S režimem „Boost“ nebo „Relax“ během okamžiku přizpůsobíte atmosféru ve voze své náladě nebo trase, kterou jedete. Obklopte se jemnými vůněmi vyvinutými ve spolupráci s firmou Scentys a mezinárodně uznávaným výrobcem parfémů Antoinem Li, upravte intenzitu vnitřního osvětlení i barevný odstín displeje a pohodlně usazeni v osmibodových masážních sedadlech si pod prosklenou panoramatickou střechou užívejte světla a otevřeného prostoru. Ve spojení s paketem Driver Sport Pack vám i‑Cockpit® Amplify připraví opravdu intenzivní smyslové prožitky.

SMYSL PRO DETAIL

Pečlivý výběr moderních materiálů, chromované doplňky, kůže a široké plochy textilního polstrování… bohatost a moderní charakter interiéru SUV PEUGEOT 3008 je příslibem zážitku té nejvyšší kvality.

VARIABILITA

Se systémem „Magic Flat“ a jeho zadním sedadlem děleným v poměru 2/3‑1/3 a sklopným tak, že vznikne rovná úložná plocha, si interiér svého vozu můžete upravit dle libosti. Dvouúrovňová posuvná podlaha zavazadlového prostoru na přání dle verze výbavy vám umožní převážet veškerá vaše zavazadla i sportovní potřeby a díky sklopnému sedadlu spolujezdce naložíte i velmi dlouhé předměty.

PŘÍKLADNÉ JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Zvýšená světlá výška a vyšší pozice při řízení zajišťují SUV PEUGEOT 3008 skvělé jízdní vlastnosti a přesné řízení. Zažijte při řízení tohoto nového SUV pocit jistoty a pružnosti, kterého se již nebudete ochotni vzdát!

VISIOPARK 2

Kamery systému VisioPark 2 monitorují okolí vozu z 360° a obraz přenášejí na displej ve voze. Pohled na vůz a jeho bezprostřední okolí z ptačí perspektivy se zobrazuje v reálném čase a mění se v závislosti na manévrování s vozem. O překážkách v blízkosti vozu tak máte dokonalý přehled.

ACTIVE SAFETY BRAKE

Jedná se o novou generaci automatického nouzového brzdění. Systém se aktivuje v okamžiku, kdy kamera a snímač detekují riziko bezprostřední srážky s jedoucí nebo stojící překážkou. Pokud řidič nereaguje nebo reaguje nedostatečně, systém ho zastoupí a začne sám aktivně brzdit. Active Safety Brake dokáže kolizi zabránit nebo snížením rychlosti omezit její následky.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S FUNKCÍ STOP

Jakmile systém pomocí radaru zjistí přítomnost vozu, který jede v pruhu před vámi, začne působit na brzdový a plynový pedál a automaticky udržuje nastavenou bezpečnou vzdálenost. Tato funkce může být aktivována od rychlosti 30km/h a je aktivní do 180 km/h.

MĚJTE VŠE POD KONTROLOU

S inteligentním systémem Advanced Grip Control se SUV PEUGEOT 3008 s jistotou prosadí ve městě i na nezpevněných cestách v terénu. Přepnutím ovladače na středové konzoli režim pohonu okamžitě přizpůsobí obtížnému terénu, po kterém jedete (sníh, bláto nebo písek), a podmínkám jeho sjízdnosti.

A díky funkci Hill Assist Descent Control navíc máte vůz spolehlivě pod kontrolou i ve strmém svahu ‑ rychlost vozu se totiž automaticky přizpůsobuje sklonu terénu a vůz se pomalu pohybuje vpřed bez nutnosti použití brzdového nebo plynového pedálu.

NEOMEZENÉ MOŽNOSTI PŘIPOJENÍ

Funkce Mirror Screen vám umožní ovládat aplikace vašeho chytrého telefonu kompatibilní s MirrorLink® nebo Android Auto přímo na dotykovém 8″ displeji vozu. Další výhodou této funkce je bezdrátové dobíjení vašeho telefonu.

HI-FI PREMIUM FOCAL®

Pohodlně se usaďte v komfortních sedadlech a zaposlouchejte se do své oblíbené hudby v podání špičkového Hi‑Fi systému Premium FOCAL. Zvuk té nejvyšší kvality nastavený přesně na míru interiéru vašeho vozu vám zprostředkuje celkem 10 reproduktorů s exkluzivní technologií FOCAL®. SUV PEUGEOT 3008 je prvním sériově vyráběným vozem, který se může akustikou francouzské značky FOCAL® pochlubit! Máte tak možnost vychutnat si při řízení vozu kvalitu a sílu zvuku FOCAL®, které vycházejí z více než 35 let zkušeností s vývojem reproduktorů a dalších akustických komponentů.

MOTORY

Chceme‑li objevovat svět, musíme se k němu chovat s respektem a využívat technologie, které jsou k životnímu prostředí šetrné. Nová platforma EMP2 spolu s výkonnými motory PureTech a BlueHDi a automatickou převodovkou EAT8 SUV PEUGEOT 3008 umožňují zařadit se mezi nejúčinnější SUV ve své kategorii.

DŮMYSLNÁ FUNKČNOST

Máte plné ruce zavazadel, která potřebujete naložit? SUV PEUGEOT 3008 má pro vás geniální řešení! Zavazadlový prostor se díky důmyslnému bezdotykovému ovládání sám otevře a zavře. Stačí zasunout nohu pod zadní nárazník … Jak snadné a praktické!

PNEUMATIKY MICHELIN

Michelin pro model 3008 vyvinul pneumatiky typu slimline Primacy 3 s 19“ disky kol, které jsou výrazným estetickým prvkem, ale současně se díky své energetické účinnosti významnou měrou podílejí i na snížení spotřeby paliva a emisí škodlivin.

OSVĚTLENÍ

Elegantně protáhlé světlomety s kombinovanou černou a chromovanou maskou propůjčují SUV PEUGEOT 3008 moderní vzhled a zároveň připomínají jeho rysy dravé šelmy. Denní LED světla tvoří součást Full LED světlometů ozvláštněných širokým „zubem“ vybíhajícím přímo do optického bloku.


Nepřehlédnutelná zadní 3D LED světla ve tvaru 3 zářících červených drápů výmluvně vypovídají o sebevědomí SUV PEUGEOT 3008.

Mohlo by vás zajímat

3008 GT

5008

5008 GT

Adresa

Ostrava - Vítkovice, Rudná 32

Telefon

599 529 518

E-mail

info@autotichy.cz

Adresa

Havířov – Prostřední Suchá, Dělnická 101

Telefon

596 412 700

E-mail

sucha@autotichy.cz