Novinky

Peugeot Traveller – definice komfortu na cestách

sdilej
Tisk

Pohodlí během cestování, to je jedno z nejdůležitějších kritérií, ať už pro jízdu volíte hromadnou dopravu, nebo tu osobní. A v případě té druhé se nyní na nejvyšší příčky mezi automobily nabízející maximální komfort dere nový Peugeot Traveller. Slibuje velkorysý prostor v kombinaci s luxusem na úrovni vozů vyšší třídy.

Jak vypadá zvenku?

Peugeot Traveller kombinuje prvky hatchbacků a SUV značek a na první pohled působí moderně, robustně i elegantně zároveň. Může za to vysoko posazená výrazná přední maska nebo LED světla integrovaná do chromové lišty ve tvaru bumerangu.

Nový podvozek postavený na modulární platformě EMP2 zaručuje kvalitu, účinnost a na tento segment velmi nízkou spotřebu. Novinkou jsou také posuvné dveře s bezdotykovým otvíráním.

Jak vypadá zevnitř?

Vnitřní prostory Travelleru jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální variabilitu. Všechna sedadla jsou posuvná, nastavit se dají rovněž protisluneční clony v půleném panoramatickém střešním okně.

Prahové lišty jsou osvětlené, interiér nešetří luxusními materiály včetně koženého čalounění na sedačkách. Návrháři vnitřní části Travelleru mysleli i na nutnost dobíjení nejrůznějších mobilních zařízení, v autě tak najdete hned několik zásuvek i USB port. Důraz na rodinné cestování pak podtrhují například zrcátka ke sledování dětí na zadních sedadlech.

Naprostou novinkou je dotykový 7″ kapacitní displej, který doplňuje multimediální systém a na kterém jsou soustředěny veškeré služby usnadňující cesty a řízení. Vše lze ovládat hlasem, čímž se přirozeně zvyšuje bezpečnost během řízení.

Další vychytávky

Peugeot Traveller je k dispozici ve třech různých délkách, ta nejkratší, verze Compact, přitom měří pouhé 4,6 metru. Ta nejdelší pak měří 5,3 metru, všechny pojmou až devět cestujících. Výška žádné z verzí nepřesahuje 1,90 m, vždy se tak bez potíží dostanete do městských podzemních garáží či na krytá parkoviště.

Výrobci vybavili Traveller motory  BlueHDi Euro 6 se systémem SCR zabudovaným před filtr pevných částic. Díky němu vůz patří mezi ty s nejnižšími emisemi na trhu. Nová on‑line navigace s hlasovým ovládáním a dopravními informacemi v reálném čase nebo zadní parkovací kamera VisioPark 1 se snímáním zadní části vozu seshora v úhlu 180° a přiblížením záběrů (zoom) se u vozu značky Peugeot objevují poprvé.

Dalšími horkými novinkami, které Traveller uvádí ve známost, jsou mimo jiné funkce, která upozorňuje řidiče na příliš dlouhý interval řízení bez přestávky, funkce, která varuje před snížením pozornosti řidiče, snímání dopravních značek, zobrazování povolené rychlosti anebo Active Safety Brake.

Rodinné výlety, velké nákupy či cestování s lyžemi nebo koly, pro Traveller nic není překážkou. Kdo hledá víceúčelový prostorný vůz anebo automobil schopný pohodlně přepravit více osob, pro toho bude silný a elegantní Peugeot Traveller jasná volba.