Novinky

2. místo evropského Auta roku získal Citroën C4 Cactus

sdilej
Tisk

Prestižní cena Auto roku má svou tradici již od roku 1964 a na jejich udílení se podílí evropské automobilové magazíny. Organizátory letošní soutěže byly následující magazíny: Auto (Itálie), Autocar (Spojené království), Autopista (Španělsko), Autovisie (Nizozemsko), L’Automobile Magazine (Francie), Stern (Německo) a Vi Bilägare (Švédsko)

volant
grgrg sed

Do soutěže se přihlásilo 31 automobilových výrobců, jejichž vozy byly do prodeje uvedeny v minulém roce a prodej činil minimálně 5 tis. kusů. Mezi nominovanými  nechyběl ani Citroën C4 Cactus. Ten se dostal i do sedmi postupujících modelů společně s BMW řady 2 Active Tourer, Ford Mondeo, Mercedes-Benz třídy C, Nissan Qashqai, Renault Twingo a Volkswagen Passat.

Vítěze volili nejváženější automobiloví novináři Evropy, mezi kterými nechyběl ani český zástupce – šéfredaktor automagazínu Automobil revue – Tomáš Hyan. Ze 7 nominovaných vozů se pak Citroën C4 Cactus umístil v první vítězné trojici společně s auty Volkswagen Passat a Mercedes-Benz C. A není se čemu divit. Cactus je revoluční, nápaditý a zároveň ekologický vůz, který si zamilujete hned po první jízdě. Více informací o vozu Citroën Cactus C4 se dozvíte zde.